Коя е по-добрата алтернатива?
Да имаш домашен любимец е като да имаш имплементиран най-добър приятел, който винаги е на
среща, когато имаш нужда от него. Те са едно от най-хубавите неща, които могат да се случат на
хората, но от къде е най-добре да се сдобиеш с твоя собствен пухкав приятел?



Няма по-благодарно и обичливо същество от това, на което ти си дал вечния дом, изпълнен с любов и топлина!
Осиновявайки, ти не само намаляваш бройката на бездомните животни, но и спасяваш един
живот. Това е благородна постъпка, хуманният избор и правилната алтернатива на често нелегалните,
мизерни развъдници, които ще съществуват толкова, до колкото имат търсене. Ти можеш да промениш
това като пак се сдобиваш с домашен любимец.
Често дилемата не е за това, че хората не искат да помагат на приютите, а желанието за чисто
породисто животно. Разбираемо, но това, което често се изпуска като детайл е че има много породисти
бездомни животни. Кучета и котки са изоставяни като бебета, защото в развъдници няма място или
собствениците са се отказали. Идете и се разходете до близкия до вас приют и сами се уверете, пък кой
знае, може да се влюбите в някое животинче там!
Още един аргумент е че закупуването на породист любимец е по-финансово ангажиращо. Доста от
тях са на високи цени, без ваксини и нужните медицински мерки докато в повечето приюти, животните
са ваксинирани, обезпаразитени и ако са по-възрастни, често са кастрирани. Даваш по-малко от себе си,
но правиш крачка напред към постигането на по-добър свят за бездомните животни.
Осиновяването не е просто избор, то е акт на доброта и отдаденост. Вместо да купуваме, нека
дадем втори шанс и дом на животните в нужда!

